Az országút egyik oldalán 35 méterként fák állnak. Ázsia út másik oldalán villanyoszlopok állnak 61 méterre egymástól. Hány méterre vannak azok a helyek, ahol egymással szembe állnak a fák és az oszlopok?2021. nov. 21. 17:55
1/2 anonim válasza:
A 35 és a 61 legkisebb közös többszörösét kell megkeresned. Ez megy?
2/2 anonim válasza:
Ehhez a feladathoz ki kell számolnod a két szám (35 és 61) legkisebb közös többszörösét.
Azt úgy kapod meg, ha prímtényezős szorzattá alakítod őket külön-külön, majd ezeket a prímtényezőket a legnagyobb előforduló alakjukban veszed.
Például ha a 6 és a 4 legkisebb közös többszörösére vagy kíváncsi:
6=2*3
4=2*2
A legkisebb közös többszörösük: 2*2*3=12