Az országút egyik oldalán 35 méterként fák állnak. Ázsia út másik oldalán villanyoszlopok állnak 61 méterre egymástól. Hány méterre vannak azok a helyek, ahol egymással szembe állnak a fák és az oszlopok?

2021. nov. 21. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A 35 és a 61 legkisebb közös többszörösét kell megkeresned. Ez megy?
2021. nov. 21. 18:02
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez a feladathoz ki kell számolnod a két szám (35 és 61) legkisebb közös többszörösét.

Azt úgy kapod meg, ha prímtényezős szorzattá alakítod őket külön-külön, majd ezeket a prímtényezőket a legnagyobb előforduló alakjukban veszed.

Például ha a 6 és a 4 legkisebb közös többszörösére vagy kíváncsi:

6=2*3

4=2*2

A legkisebb közös többszörösük: 2*2*3=12

2021. nov. 21. 18:07