2021. nov. 17. 05:08
1/2 anonim válasza:
Először váltsunk át azonos mértékegységbe;
7,14 g/cm^3 = 7,14 kg/dm^3 = 7140 kg/m^3
Vegyünk x m^3 térfogatú sárgarezet, amelynek 39%-a cink, így az ötvözet (feltételezve, hogy a térfogatok addiktívek, vagyis összeadhatóak) 0,39x m^3 cinket és 0,61x m^3 vörösrezet tartalmaz. Ekkor ezek tömege a sűrűség ismeretében kiszámolható;
Cink tömege: 0,39x (m^3) * 7140 (kg/m^3) = 2784,6x kg
Vörösréz tömege: 0,61x (m^3) * 8930 (kg/m^3) = 5447,3x kg.
Tehát az x m^3 térfogatú ötvözet 2784,6x+5447,3=8231,9x kg tömegű. Ezek hányadosa adja a sűrűséget:
8231,9x (kg) / x (m^3) = 8231,9 kg/m^3 a 39% cinket tartalmazó sárgarézötvözet térfogata.
2/2 anonim válasza:
A kérdés pedig olyan szempontból hülyeség, hogy minél jobban megnöveled a cink mennyiségét, annál kisebb lesz a sűrűség, tehát akkor lesz az ötvözet sűrűsége a legnagyobb, hogyha tisztán vörösrezet tartalmaz, tehát a kérdésre a válasz 8930 kg/m^3. Ha „legfeljebb” helyett „legalább” lenne, akkor a válasz a fent kiszámolt érték.