A sárgaréz vörösréz és cink ötvözete. A 39% -nál kevesebb cinket tartalmazó sárgaréz jól önthető, és hidegen is megmunkálható. Legfeljebb mekkora az ilyen sárgaréz sűrűsége. ha a cinké 7,14 g/cm^3 a vörösrézé pedig 8930 kg/m^3?


2021. nov. 17. 05:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Először váltsunk át azonos mértékegységbe;


7,14 g/cm^3 = 7,14 kg/dm^3 = 7140 kg/m^3


Vegyünk x m^3 térfogatú sárgarezet, amelynek 39%-a cink, így az ötvözet (feltételezve, hogy a térfogatok addiktívek, vagyis összeadhatóak) 0,39x m^3 cinket és 0,61x m^3 vörösrezet tartalmaz. Ekkor ezek tömege a sűrűség ismeretében kiszámolható;


Cink tömege: 0,39x (m^3) * 7140 (kg/m^3) = 2784,6x kg

Vörösréz tömege: 0,61x (m^3) * 8930 (kg/m^3) = 5447,3x kg.


Tehát az x m^3 térfogatú ötvözet 2784,6x+5447,3=8231,9x kg tömegű. Ezek hányadosa adja a sűrűséget:


8231,9x (kg) / x (m^3) = 8231,9 kg/m^3 a 39% cinket tartalmazó sárgarézötvözet térfogata.

2021. nov. 17. 06:03
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés pedig olyan szempontból hülyeség, hogy minél jobban megnöveled a cink mennyiségét, annál kisebb lesz a sűrűség, tehát akkor lesz az ötvözet sűrűsége a legnagyobb, hogyha tisztán vörösrezet tartalmaz, tehát a kérdésre a válasz 8930 kg/m^3. Ha „legfeljebb” helyett „legalább” lenne, akkor a válasz a fent kiszámolt érték.
2021. nov. 17. 06:16