2021. nov. 11. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Elv3gzed a negyzetre emelést..

a2 + 2ab + b2

2021. nov. 11. 20:42
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
Megkérdezed Wolfram Istvánt.
2021. nov. 11. 20:44
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Megoldani nincs mit, mert nem egyenletet írtál.


Ha a nevezetes azonosságokat tanuljátok, akkor jelen esetben:

(a + b)² = a² + 2ab + b²


Azért, mert (a + b)² = (a + b)*(a + b)

Beszorzás után: a² + ab + ba + b² = a² + 2ab + b²


(2x+3/4)² esetén az a=2x és b=3/4.

2021. nov. 11. 22:21