2021. nov. 11. 20:24
1/3 anonim válasza:
Elv3gzed a negyzetre emelést..
a2 + 2ab + b2
3/3 Pelenkásfiú válasza:
Megoldani nincs mit, mert nem egyenletet írtál.
Ha a nevezetes azonosságokat tanuljátok, akkor jelen esetben:
(a + b)² = a² + 2ab + b²
Azért, mert (a + b)² = (a + b)*(a + b)
Beszorzás után: a² + ab + ba + b² = a² + 2ab + b²
(2x+3/4)² esetén az a=2x és b=3/4.