Georgina1233556789 kérdése:

Fizika valaki segítene? Link csatolva.

[link]
2021. nov. 4. 08:52
 1/8 Mojjo ***** válasza:
Soros kapcsolás, na ez most vagy házi feladat kérdések rovat, vagy magyar politika rovat...
2021. nov. 4. 08:54
 2/8 krwkco ***** válasza:

Ezek a kérdések túl egyszerűek. Azt tippelem, hogy nem fogsz rá válaszokat kapni, amig nem teszel valamilyen erőfeszítést. Például írd le a Te megoldásaidat. Nem kell sokat gépelni: pl. 1s vagy 1p, ...


A második feladatnál gondold át, hogy mekkora feszültség van pl. az R1 ellenálláson. És ha az áramkör többi részét figyelmen kívül hagyod, akkor egy R ellnálláson U feszültség hatására mewkkora I áram folyik?

2021. nov. 4. 09:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj én már rég jártam iskolába és már nem jutnak ezek eszembe, ezért kérek segítséget.
2021. nov. 4. 11:05
 4/8 krwkco ***** válasza:

A párhuzamos kapcsolás azt jelenti, hogy több fogyasztó (pl. lámpa, háztartási gép, ellenállás) úgy kapcsolódik, hogy az áram bármelyiken át tud folyni, anélkül hogy másikon átmenne. Ez általában azt jelenti, hogy minden fogyasztó az egyik vezetékével a feszültségforrás egyik pólusára, a másik vezetékével a feszültségforrás másik pólusára kapcsolódik. Ez történik, ha egy bekapcsolt háztartási gépet vagy lámpát bedugunk a konnektorba. És ilyen kapcsolást látunk a kettes feladat rajzán.

[link]

A soros kapcsolásnál ugyanaz az áram mindegyik fogyasztón átfolyik. A fogyasztók láncba vannak kapcsolva és csak a két szélső egy-egy vezetéke kapcsolódik az áramforráshoz.

[link]

Ezek után legalább néhány kérdésre tudsz válaszolni az 1-es feladatból?

2021. nov. 4. 14:11
 5/8 krwkco ***** válasza:

1. feladat

s=soros p=párhuzamos

1s

2p

3egyik sem //erről valaki más is mondhatna véleményt

4s

5s

6p

7s

8p

9p

2. feladat

I1=U1/R1=12 V/32 Ohm=0,38A

I2=U2/R2=12 V/18 Ohm=0,67A

Ie=1,04

Re=U/Ie=12 V/1,04 A=11,52 Ohm

2021. nov. 4. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Az eredő ellenállást jobb az megadott ellenállásokból számolni:

Re=R1·R2/(R1+R2)=32·18/(32+18)=11,52 Ω

2021. nov. 4. 21:59
 7/8 anonim ***** válasza:

A 3. kérdés szerintem is sem a soros, sem a párhuzamos kapcsolásra nem igaz.

Az áramok számításánál, mivel mindkét izzólámpára U0 feszültség kerül, inkább így lehet felírni:

I1=U0/R1

I2=U0/R2

2021. nov. 4. 22:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2021. nov. 4. 22:20