sziasztok,megint én vagyok:)van még egy kérdés,ezt hogy kéne megcsinálni?Az előzőt köszi nagyon:))
Hogyan válasszuk meg a k paraméter értékét,hogy az alábbi egyenletnek ne legyen egyetlen valós gyöke sem?
2x(2.-on) + kx + 8 =0
ezt már tényleg nem értem..:(
17/L
2010. szept. 3. 14:58
1/6 A kérdező kommentje:
ne írjatok megoldást,mert én akarok rájönni:)köszi,tényleg meg kell értenem.
2010. szept. 3. 14:58
2/6 anonim 



válasza:





Lehet, hülyeséget írok, de szerintem akkor nem lesz valós megoldása, ha valamelyik lépésnéál 0-val kell osztani. Az ugye nem értelmezhető...
3/6 anonim 



válasza:





Írd fel a megoldóképletet. Ha a gyök alatt negatív szám áll, akkor nincs megoldás. -> ezt az egyenlőtlenséget kell megoldanod. (k-ra)
4/6 anonim válasza:
Nincs valós megoldás, ha D < 0
D = b^2 - 2ab = k^2 - 32
D < 0 <=> k^2 - 32 < 0 <=> k^2 < 32 => k eleme (-gyök32, +gyök32)
5/6 anonim 



válasza:





Megoldóképlet, azon belül diszkrimináns segíthet neked. Viszot ezt bármelyik matek tankönyv leírja, ami gondolom neked is akad, talán még google is ad ki vmit arra, hogy paraméteres másodfokú egyenlet megoldása.
6/6 anonim 



válasza:





akkor nincs valós gyöke ha a diszkrimináns negatív
18/F (100%-os matek érettségi :P)