2021. okt. 26. 18:48
1/4 krwkco válasza:
Az egy amerikaival eleinte nem kell foglakozni. Csak annyiban, hogy mindenhonnan le kell vonni egyet, ami rá is érvényes.
2/4 krwkco válasza:
Akkor
- 4 nem francia
- 6 nem angol
- 5 nem afrikai
- 2 nem európai.
4/4 krwkco válasza:
- 2 nem európai => afrikai+ázsiai = 2
----------------------------------------------------------------
- 4 nem francia = afrikai+ázsiai(2)+nem francia europai => nem francia europai = 2
- 5 nem angol = afrikai+ázsiai(2)+nem angol europai => nem angol europai = 3
- nem francia europai(2)+nem angol europai(3) = 5, legalább ennyi európai van
----------------------------------------------------------------
- 5 nem afrikai = európai+ázsiai => legfeljebb 5 europai van
Pontosan 5 europai van 3 francia és 2 angol. Ami kicsit furcsa, mert ázsiai egyáltalán nincs.
Vagy elrontottam valahol.