Helyi idő? Valaki segítsen, legyszi

Szóval ugye először meg kell keresni a két helyiség hosszúsági körét, majd ezeket vagy összeadni vagy az egyiket kivonni a másikból. Nos a kérdésem, hogy ez mitől függ? Mikor kell összeadást végezni és mikor kell kivonni?

2021. okt. 20. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi ilyet nem kell tenni.

Nyisd meg a Világóra oldalát és nézd meg ott!

[link]

A hosszúsági körök alapján nem tudsz pontos időt megadni, mert időzónákkal dolgozunk és azok eltérnek a hosszúsági köröktől. Eleve 24 óra van egy nap de 360°-ban vannak a hosszúsági körök megadva. Nyugati és keleti hosszúság is 0-180°között.

Az időzóna térképet kell megnézned ha az időeltolódást akarod látni:

[link]

ha feladathoz kell a helyi idő kiszámítása, akkor ezen az oldalon példával jól levezetik:

[link]

2021. okt. 20. 16:43
 2/5 anonim válasza:
0%
Elég tudni a pesti időt, a többivel nem kell foglalatoskodni.
2021. okt. 20. 16:54
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Itt le van írva szépen:

[link]


Mindig kivonni kell, mivel a kettő különbségét keressük.

A nagyobból a kisebbet.

De ha az első pozitív, a második pedig negatív, akkor olyan, mint ha összeadnád.

Mármint ezt úgy értem, ha a nyugatit negatívnak tekintjük.

2021. okt. 20. 20:09
 4/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Vagy ha mindkettőt pozitívként tekinted, akkor:

Ha mindkettő keleti vagy mindkettő nyugati hosszúság, akkor kivonás, hiszen így kapod meg a kettő különbségét.

Ha az egyik keleti, a másik nyugati, akkor összeadás, hiszen mindkettőnek a nullától való távolságát veszed.

Pl.: 30 + 40 = 70 eltérés, mert (30 - 0) + (40 - 0)


A #3-asban leírt módszerrel pedig: 30 - (-40) = 30 + 40 = 70

2021. okt. 20. 20:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. okt. 21. 19:33