Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell egy olvasónaplót...

Kevin42 kérdése:

Hogyan kell egy olvasónaplót elkészíteni?

Figyelt kérdés

Szóval a tanár megadott 8 könyvet abból 3-at el kell olvasni és max 5 A4-es oldalon keresztül kell arról a könyvről írni. Miket kell írni, hogy a tanár elfogadja. félek hogy mire a végére jutok elfelejtem a történet elején lévő dolgokat, ha meg folyamatosan írok a történettel akkor túl sok lesz a hablaty.


Szerintetek melyik könyvről tudnék a legkönnyebben írni?

A babó

Állatfarm

Az emlékek őre

Egerek és emberek

a vadon szava

A tizennégy karátos autó

Piszkos Fred, a kapitány

Tóték


2010. szept. 2. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
elolvasol 1 fejezetet és leírod 3-4 mondantban mitörtént benne.
2010. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát esetleg télleg fejezetekre lehet bontani. leírod h mi történt az aktuális fejezetbe

akk kiírhatod a szereplőket na nem minden egyeset de akiknek több szerepe van azt.(nekem a szereplőket mindig kérték)

a tanárnak biztos teccene ha pár sor/mondat -ba leírnád a személyes véleményedet a könyvről tanulságokat.

esetleg a főszereplőt is jellemezheted pár mondattal, na persze nem úgy h barna haj farmer gatya:D hanem pl.: gyakran túlzásokba esik, de a végén mindig rájön mi a helyes( na jó a példa lehet nem a legjobb de így semmi nélkül nem tudok jobbat kitalálni)


és am sztem minden könyvnek olvasd el a pár soros tartalmát és az alapján te válaszd ki azt a 3at ami a "legjobban" éedekel. mert ha egyik egy kicsit is jobban érdekel akk már elviselhetőbb a feladat

2010. szept. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Állatfarmot imádtam, mellesleg elgondolkodtató és történelmi utalások is vannak benne. Amúgy érdekes kis meseköntösben van, de mögötte mély a tartalom. Szerintem érdekes lehet, ezt az egyet mindenképpen ajánlanám.


5 oldal háát... Bevezetésképpen a könyv írójáról, a könyv megírásáról (körülmények, milyen időben) írj pár szót. Amelyikből készült film, arról megemlítheted, ki készítette és mikor. A könyvről írhatod még hogy hány szálon fut a cselekmény, kik a főbb karakterek, mik az ő jellegzetességeik, mi a könyv mondanivalója, milyenek a szöveg jellemzői (stílus). Rövid tartalom leírás. Saját vélemény, érdekességek.


Olvasd el a könyvet (nem kell rögtön az egészet, oszd be, pl. naponta 25-30 oldal). 25 oldalhoz kell kb. egy-másfél óra, így egy hét alatt kényelmesen meglehetsz egy könyvvel. Ha elolvastad emészd, gondolkodj rajta, ahol kell lapozz vissza. A saját gondolatokat nagyon értékelik a tanárok! Miután összeáll, neked mi mondanivalód van a könyvről, gyúrd össze egy esszébe.

2010. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De jó nektek, hogy ilyeneket kell olvasni! Én mondjuk a Babót ajánlanám. Elolvasol egy fejezetet, leírod a tartalmát, a számodra fontosabb részleteket. És így tovább, és így tovább.
2010. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget!:)
2010. szept. 3. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!