Hogyan kell kiszámolni egy négyszög magasságát?

Most az lényegtelen melyik négyszög

2021. okt. 12. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Csak a trapéznak van magassága. Általános négyszögnek nincs.
2021. okt. 12. 19:11
 2/6 A kérdező kommentje:
És hogyan tudom kiszámolni
2021. okt. 12. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Milyen adatok vannak megadva?
2021. okt. 12. 19:14
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Az valóban igaz, hogy csak a trapéznak van magassága, azonban azt tegyük hozzá, hogy a deltoidon kívül mindegyik speciális négyszög egyben trapéz is. Például a paralelogrammának is van magassága, ami nem elsősorban trapéz, de mégis az.


Általánosságban nem lehet megmondani a magasság kiszámításának módszerét, az mindig attól függ, hogy milyen adatok vannak megadva. Sőt, ha szögek vannak, akkor a szögfüggvények (szinusz, koszinusz, tangens) nélkül ritkán lehet a magasságot kiszámolni, szóval ha ezeket nem tudod, akkor neked esélytelen.


Jobban jár mindenki, hogyha kiírod a konkrét feladatot, amit nem tudtál megoldani.

2021. okt. 12. 19:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Mekkora a paralelogramma területe ha egyik oldala 15 egyik átlója 22 egység hosszú, a körbezárt szögük pedig 23 fok?
2021. okt. 12. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Ehhez a példához éppen nem is kellene a magasságot kiszámolni; ha felrajzolod a vázlatot, akkor azt veheted észre, hogy két egybevágó háromszögre bontja az átlót, a háromszögek területét pedig ki tudod számolni az a*b*sin(y)/2 képlet segíségvel: T=15*22*sin(23°)/2=64,47 területegység, de ebből 2 van, tehát a paralelogramm aterülete 64,47*2=128,94 területegység.


Ha mindenképp ki akarod számolni a magasságot, akkor a 15-ösre merőlegeset meg tudod határozni; ha behúzod, akkor kapsz egy derékszögű háromszöget, melynek átfogója 22 egység, a magassággal szemközti szög pedig 23°-s, így egy egyszerű szinusszal:


sin(23°)=m/22, erre m=22*sin(23°)=~8,6 egység adódik.

2021. okt. 12. 22:07