Tudnátok segíteni a fogyasztók áramainak/ellenállásainak összegével kapcsolatban?


Konkrétan erre gondolok: [link]

Itt a párhuzamosan kapcsolt fogyasztók áramainak és az ellenállásainak szorzata miért mindig 6?



2021. okt. 12. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A feszültség a párhuzamosan kapcsolt ellenállásokon egyenlő.

U=I*R állandó

2021. okt. 12. 19:22
 2/2 anonim ***** válasza:

„Itt a párhuzamosan kapcsolt fogyasztók áramainak és az ellenállásainak szorzata miért mindig 6?”


Azért, mert a párhuzamosan kapcsolt ellenállások kivezetései összességében két csomópontot alkotnak. Két csomópont között csak egyféle feszültség lehet, ezért az egyes ellenállások és a rajtuk folyó áramok szorzata azonos értékű kell legyen.

U=I1·R1=I2·R2=I3·R3

A nagyobb ellenálláson arányosan kisebb, a kisebben arányosan nagyobb áram folyik.

2021. okt. 12. 20:59