Konkrétan erre gondolok: [link]
Itt a párhuzamosan kapcsolt fogyasztók áramainak és az ellenállásainak szorzata miért mindig 6?
2021. okt. 12. 18:50
1/2 anonim válasza:
A feszültség a párhuzamosan kapcsolt ellenállásokon egyenlő.
U=I*R állandó
2/2 anonim válasza:
„Itt a párhuzamosan kapcsolt fogyasztók áramainak és az ellenállásainak szorzata miért mindig 6?”
Azért, mert a párhuzamosan kapcsolt ellenállások kivezetései összességében két csomópontot alkotnak. Két csomópont között csak egyféle feszültség lehet, ezért az egyes ellenállások és a rajtuk folyó áramok szorzata azonos értékű kell legyen.
U=I1·R1=I2·R2=I3·R3
A nagyobb ellenálláson arányosan kisebb, a kisebben arányosan nagyobb áram folyik.