z= [(2-4i)^4 / i^19] * e^ (pi+2kpi)
A szögletes zárójel egy tört az e-szám pedig a törtet szorozza. Valójában a legfőbb kérdésem, hogy ilyenkor hogy tűnik el az e vagy mi a teendő vele?
2021. okt. 3. 14:54
1/4 Pelenkásfiú válasza:
Exponenciális alakban van felírva.
De valószínűleg kihagytál egy karaktert.
e^(π+2k*π*i)
A "2k*π"-t elhagyhatjuk, mert bármely pozitív egész k-ra ugyanaz az eredmény.
e^(π*i) = cos(π) + i*sin(π) = -1 + i*0 = -1
2/4 Pelenkásfiú válasza:
Bocs, rosszul zárójeleztem:
e^((π+2k*π)*i)
3/4 anonim válasza:
Egyébként pedig úgy, mint egy zárójeles kifejezést. Például a 2-4i a negyedik hatványra emelendő. Az i hatványainak értéke ismert (párosok valós számot adnak).
4/4 Pelenkásfiú válasza:
Egyébként ez pont az Euler-összefüggés:
e^(i*π) + 1 = 0
e^(i*π) = -1