A következő komplex számot hogy kell kiszámolni?


z= [(2-4i)^4 / i^19] * e^ (pi+2kpi)

A szögletes zárójel egy tört az e-szám pedig a törtet szorozza. Valójában a legfőbb kérdésem, hogy ilyenkor hogy tűnik el az e vagy mi a teendő vele?



2021. okt. 3. 14:54
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Exponenciális alakban van felírva.

De valószínűleg kihagytál egy karaktert.

e^(π+2k*π*i)

A "2k*π"-t elhagyhatjuk, mert bármely pozitív egész k-ra ugyanaz az eredmény.

e^(π*i) = cos(π) + i*sin(π) = -1 + i*0 = -1

2021. okt. 3. 15:32
 2/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Bocs, rosszul zárójeleztem:

e^((π+2k*π)*i)

2021. okt. 3. 15:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig úgy, mint egy zárójeles kifejezést. Például a 2-4i a negyedik hatványra emelendő. Az i hatványainak értéke ismert (párosok valós számot adnak).
2021. okt. 3. 16:39
 4/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Egyébként ez pont az Euler-összefüggés:

e^(i*π) + 1 = 0

e^(i*π) = -1

2021. okt. 3. 16:50