Lazapannus kérdése:

1.Egy edényben 300 g 20 ◦C-os víz van. Mennyi 70 ◦C hőmérsékletű vizet kell hozzáadnunk, hogy a keverék hőmérséklete 30 ◦C legyen? 2. Mekkora energia változással jár 4 kg víz 100◦C-on való elforralása ?


3.Mekkora volt a belsőenergia valtozás miközben 800 g 0 C os jeegt megolvasztottunk, 100Cra felmelegitettuk es 1/4 részét elforraltuk?

Előre koszi a valaszokat :)



2021. szept. 28. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1) 300*20+x*70=(300+x)*20

...

2021. szept. 28. 17:10
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
1) 300*20+x*70=(300+x)*30
2021. szept. 28. 17:10