Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a tanulsága az Abigélnek?

Mi a tanulsága az Abigélnek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Szabó Magda könyvre gondolsz?
2010. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az,hogy jobb a mai korban iskolásnak lenni...
2010. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

-ha nem is gondolnánk akkor is van mögöttünk egy segítő kéz

-az ember nem tud élni barátok nélkül(Gina végül bocsánatot kért)

2010. aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még az is, hogy ne ítélkezzünk első látásra


/Gina Kőnigről mindenféle véleménnyel van csak jóval nincs, viszont mint tudjuk, ő segít neki folyamatosan, anélkül, hogy Gina tudna róla. /


Tehát ne legyen előítéleted, mert attól kaphatsz segítséget, akitől legkevésbé várnád.

2010. aug. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én szívesen jártam volna a Matulába. A matulások csak egymásban bízhattak, ők voltak egymásnak csak, nagyon erős közösséget alkottak, ezt Szabó Magda gyönyörűen leírja abban a részben, amikor a lányok kibékülnek Vitayval. Nekem hiányzott egy ilyen összetartó közösség az életemből, mert a középiskola borzalmas volt, mindenki utált mindenkit, állandó harc folyt a másik ellen.
2011. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Az Abigél regénynek a szigorúság is a lényege. Nem szemtelenkedni a felnötekkel meg nem szot fogadni mint a mostani fiatalok , bár azok sajnos már nemhagynák magukat igy nevelni mert felázadnának a házirend ellen .
2011. márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg tanulságot le lehet belőle szűrni. Például, hogy nem akkor vagy "nagy", ha olyan ruhákban jársz, szerelmes vagy, önző módon csak magadra gondolsz, mérgedben elárulod a barátaidat... hanem amikor elkezd érdekelni a másik problémája, sőt segítesz neki, amikor rájössz, hogy miért vannak a szabályok,(és a Matulában az utolsó estén a játéknak mekkora súlya van...)... emellett, hogy a barátok, a tanárok, a felnőttek mennyit számítanak az életben.

Tanulság még belőle az, hogy ne ítélj külső vagy első benyomás alapján. Illetve ne ítélj addig, amíg nem tudod a teljes igazságot, esetleg nem ismered igazán azt az embert.

Olyan szavak se hagyják el a szádat, amelyeket nem gondoltál végig, hiszen azok fájdalmasabbak tudnak lenni bárminél. (Gondolok itt például a karácsony esti telefonos incidens utáni Gina-Zsuzsanna párbeszédre).

Illetve az is lehet tanulság, hogy a világban szinte minden álca. A könyvben álca Kőnig szentimentális viselkedése, Zsuzsanna szigora, Gina "nagylányoskodása", Kuncz Feri szerelme, az utolsó esti mulatság, Horn Mici vidémsága, sőt, talán még a Matula ridegsége is... :)

Nem sorolom tovább, de még van jópár tanulság benne. :D

2013. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!