Mi a tanulsága az Abigélnek?
-ha nem is gondolnánk akkor is van mögöttünk egy segítő kéz
-az ember nem tud élni barátok nélkül(Gina végül bocsánatot kért)
Szerintem még az is, hogy ne ítélkezzünk első látásra
/Gina Kőnigről mindenféle véleménnyel van csak jóval nincs, viszont mint tudjuk, ő segít neki folyamatosan, anélkül, hogy Gina tudna róla. /
Tehát ne legyen előítéleted, mert attól kaphatsz segítséget, akitől legkevésbé várnád.
Rengeteg tanulságot le lehet belőle szűrni. Például, hogy nem akkor vagy "nagy", ha olyan ruhákban jársz, szerelmes vagy, önző módon csak magadra gondolsz, mérgedben elárulod a barátaidat... hanem amikor elkezd érdekelni a másik problémája, sőt segítesz neki, amikor rájössz, hogy miért vannak a szabályok,(és a Matulában az utolsó estén a játéknak mekkora súlya van...)... emellett, hogy a barátok, a tanárok, a felnőttek mennyit számítanak az életben.
Tanulság még belőle az, hogy ne ítélj külső vagy első benyomás alapján. Illetve ne ítélj addig, amíg nem tudod a teljes igazságot, esetleg nem ismered igazán azt az embert.
Olyan szavak se hagyják el a szádat, amelyeket nem gondoltál végig, hiszen azok fájdalmasabbak tudnak lenni bárminél. (Gondolok itt például a karácsony esti telefonos incidens utáni Gina-Zsuzsanna párbeszédre).
Illetve az is lehet tanulság, hogy a világban szinte minden álca. A könyvben álca Kőnig szentimentális viselkedése, Zsuzsanna szigora, Gina "nagylányoskodása", Kuncz Feri szerelme, az utolsó esti mulatság, Horn Mici vidémsága, sőt, talán még a Matula ridegsége is... :)
Nem sorolom tovább, de még van jópár tanulság benne. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!