Ezt a matekfeladatot miért így kell csinálni?

A feladat: 5^-(1/4) tehát öt a minusz egynegyediken. Namármost Photomath szerint itt be kell szorozni ennyivel, de nem értem, az öt ott miert a harmadik hatványon van? Illetve miért szorzunk be?
2021. szept. 12. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Leírnád ezt légyszi kínaiul is?
2021. szept. 13. 00:11
 2/4 anonim ***** válasza:

"itt be kell szorozni ennyivel"

Mennyivel?


"az öt ott miert a harmadik hatványon van?"

Hol? Sehol nincs a harmadik hatványon.


"Illetve miért szorzunk be?"

Mit szorzunk be?

2021. szept. 13. 00:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana kicsit gondolkodni... Gondolom a Photomath nem tudta értelmezni, hogy az a szám kitevőben van. Elvégre a szövegfelismerés is hibázhat és akkor onnantól teljesen téves a levezetése is. De ami döbbenetes, hogy ezek után még vakon mennél is utána és csodálkozol, hogy nem érted miért hogyan jön ki, amit ír.
2021. szept. 13. 00:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy mi az a Photomath, de 5^(-1/4) = 1 / (5^(1/4)) = 1 / (negyedik gyököt vonsz 5-ből).
2021. szept. 13. 09:02