A feladat: 5^-(1/4) tehát öt a minusz egynegyediken. Namármost Photomath szerint itt be kell szorozni ennyivel, de nem értem, az öt ott miert a harmadik hatványon van? Illetve miért szorzunk be?2021. szept. 12. 23:20
1/4 anonim válasza:
Leírnád ezt légyszi kínaiul is?
2/4 anonim válasza:
"itt be kell szorozni ennyivel"
Mennyivel?
"az öt ott miert a harmadik hatványon van?"
Hol? Sehol nincs a harmadik hatványon.
"Illetve miért szorzunk be?"
Mit szorzunk be?
3/4 anonim válasza:
Nem ártana kicsit gondolkodni... Gondolom a Photomath nem tudta értelmezni, hogy az a szám kitevőben van. Elvégre a szövegfelismerés is hibázhat és akkor onnantól teljesen téves a levezetése is. De ami döbbenetes, hogy ezek után még vakon mennél is utána és csodálkozol, hogy nem érted miért hogyan jön ki, amit ír.
4/4 anonim válasza:
Fogalmam sincs, hogy mi az a Photomath, de 5^(-1/4) = 1 / (5^(1/4)) = 1 / (negyedik gyököt vonsz 5-ből).