2021. szept. 10. 06:26
1/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges válaszok :
a. 3200
b. 600
c. 2400
d. 3000
2021. szept. 10. 06:28
3/5 anonim válasza:
Szegény Géza, nagyon le van égve.
4/5 anonim válasza:
3000 a jo megoldas, mashol mar levezettek
5400 = x + y
x: ennyi pénze van
y: ennyi hiányzik
0,2*x = 0,25*y
y = 0,8*x
5400 = x + 0,8*x = 1,8*x
x = 3000
Visszaellenőrizve:
3000 + 20% = 3600
600/2400 = 0,25 = 25%
5/5 krwkco válasza:
Az ilyen feladatokat félmondatokra kell bontani:
Hány forintja van Gézának: x
Géza szeretne vásárolni egy focilabdát 5400 forintért: 5400
mint amennyi most hiányzik: 5400-x
Ha 20%-kal több pénze lenne: x*1,2
kevesebb hiányozna a labda árából: 5400-x*1,2
A gyüjtés utáni hiány 25%-kal kevesebb, mint a mostani hiány: (5400-x*1,2)/(5400-x)=1-0,25
(5400-x*1,2)/(5400-x)=1-0,25 //*(5400-x)
(5400-x*1,2)=0,75*(5400-x) //+1,2x
5400=4050+0,45x //-4050
1350=0,45x // /0,45
3000=x