2021. szept. 10. 03:57
1/8 A kérdező kommentje:
Lehetséges válasz :
a. 4
b. 3
c. 5
d. 2
2021. szept. 10. 03:58
3/8 A kérdező kommentje:
Levezetéssel lehetne ?
2021. szept. 10. 05:26
4/8 krwkco válasza:
"Levezetéssel lehetne ?"
A lépések:
Melyik az öt legkisebb pozitív egész szám?
Mennyi az összegük?
Ha felírjuk a számokat a feladat szerint, akkor az első szám pozitív előjelű lesz, a többi negatív.
Nevezzük az első számot n-nek. Ekkor a negatív számok összértékét fel tudjuk írni úgy, hogy -(az öt szám összege)+n.
Helyezzük be a példaszövegben szereplő egyenletbe az n-es kifejezéseket és oldjuk meg.
Vagy találgassunk. Csak 5 eset van, ahogy az 5 számból valamelyiket előre vesszük.
5/8 A kérdező kommentje:
1-2-3-4-5=-13 így ?
2021. szept. 10. 06:20
6/8 A kérdező kommentje:
3-1-2-4-5=-9 illetve így ?
2021. szept. 10. 06:22
7/8 krwkco válasza:
#6
Igen. Ez a megoldás.
A megoldáshoz vezető út:
1+2+3+4+5=15
n-(a többi szám)=-9
n-(15-n)=-9 //+15 mindkét oldalhoz
2n=6
n=3
8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. szept. 10. 11:19