A válasz lehetne levezetéssel ...2021. szept. 8. 03:02
1/7 A kérdező kommentje:
Ha a választ levezetéssel lehetne !
2021. szept. 8. 03:03
2/7 anonim válasza:
Napba kérdezi? Érdekes..
4,55 óra, azaz 4 óra 33 perc
7 óra alatt felás az apa 1, míg a fia 7/13 részt (0,54 rész) összesen ketten 7 óra alatt 1,54 kertet tudnának felásni. 1,54/7, így kijön, hogy /óra mennyit ásnak, 0,22 részt. Elosztod az 1-et 0,22-vel és megkapod, hogy 4,55. Az 4 óra, illetve plusz 0,55*60=33 perc.
3/7 anonim válasza:
Lehet van egyszerűbb megoldás, de most hirtelen ennyi jutott eszembe. Napba meg váltsd át
5/7 anonim válasza:
4-es, nem jó. Az apa egyedül gelásssa 7 óra alatt.
10 óra alatt több mint 2 ilyen kertet ásnak fel.
Matek példa, nem valóság, hogy mivel ott a gyerek, feltartja, és így 10 óra lesz 😁
6/7 anonim válasza:
Na itt van egyszerűbb megoldás, éjszaka nem fogott a fejem.
1/(1/7+1/13)
1 kert osztva az egy óra alatt kettejük által felásott mennyiséggel.
7/7 krwkco válasza:
7*13=91 óra alatt az apa 13 kertet ásna fel, a fia 7-et. Ketten egymás mellett dolgozva 13+7=20 kertet ásnak fel. Egy kertet huszadannyi idő 91/20 óra alatt ásnak fel.