Itt az AB vektor koordinatait és hosszat kellene megadni.
Itt az a kérdés hogy az AB vektor vége, azaz B pont hol helyezkedik el?
Mert akkor AB koordinátái a B csúcs koordinátái.
Hiszen nem helyvektort ker a feladat.
A hosszat az tudom hogy szamoljam ki.
2021. aug. 6. 16:19
1/3 anonim válasza:
Gyakorlatilag az a kérdés, hogy ha az A pont a kiindulópontod, akkor merre és mennyit kell lépned vízszintesen és függőlegesen, hogy a B pontba juss. Ennek megfelelően minden, végpontokkal megadott vektort tudunk definiálni helyvektorok segítségével:
__
AB = b-a
Tehát gyakorlatilag csak a fenti különbséget kell kiszámolnod.
Hasonlóan:
__
CB = b-c
A d)-ben pedig előbb külön felírod a BC vektort;
__
BC = c-b
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2021. aug. 6. 17:41