[link]


Itt az AB vektor koordinatait és hosszat kellene megadni.


Itt az a kérdés hogy az AB vektor vége, azaz B pont hol helyezkedik el?

Mert akkor AB koordinátái a B csúcs koordinátái.

Hiszen nem helyvektort ker a feladat.


A hosszat az tudom hogy szamoljam ki.


2021. aug. 6. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az a kérdés, hogy ha az A pont a kiindulópontod, akkor merre és mennyit kell lépned vízszintesen és függőlegesen, hogy a B pontba juss. Ennek megfelelően minden, végpontokkal megadott vektort tudunk definiálni helyvektorok segítségével:


__

AB = b-a


Tehát gyakorlatilag csak a fenti különbséget kell kiszámolnod.


Hasonlóan:


__

CB = b-c


A d)-ben pedig előbb külön felírod a BC vektort;


__

BC = c-b

2021. aug. 6. 16:54
 2/3 anonim ***** válasza:
2021. aug. 6. 17:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2021. aug. 6. 17:41