Hogyan kell osztani(pl. 3.2/6 vagy)?


Vagy a törteknél hogy van az osztás? Az alsó számot osztjuk a felsővel, vagy fordítva? Pl.


2 9

-:- =?

5 3



#osztás #tizedesjegy #osztás törtekkel
2021. júl. 16. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Általános iskola, alsó tagozatos tananyag.

Ha nem tudod, akkor még nem használhatod ezt az oldalt, a korod miatt.

2021. júl. 16. 08:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A számlálót kell osztani a nevezővel de ez tényleg kb 5. osztályos tananyag
2021. júl. 16. 11:05
 3/7 krwkco ***** válasza:

Hát igen, ez fogas kérdés. Még ha egyszer valakitől megtudja az ember a választ, akkor sem könnyű megjegyezni.

Egy módszer: Rakd zárójelbe a felsőt (számláló) és az alsót (nevező). A törtet képzeletben húzd el egy sorba. Közben a törtvonal így elfog ferdülni: /

A /-t helyettesítsd egy : jellel. És remélhetőleg ebből már tudod, hogy melyiket melyikkel.

2021. júl. 16. 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Reciprokkal szorozzál.


a/b=a*(1/b)


ugyanígy törttel.


(a/b):(c/d)=(a/b)*(1/(c/d))=(a/b)*(d/c)

2021. júl. 16. 20:39
 5/7 krwkco ***** válasza:
76%

#4

Ezt viccnek szántad?

Aki nem tudja, hogy egy törtnél mit kell mivel osztani, az tudja, hogy mi az a reciprok?

És különben is... Ha 1/b, akkor most 1-et ossza el b-vel, vagy b-t eggyel.

Ez volt a kérdés. Ez így nem segítség.

2021. júl. 16. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért szerintem reciproknál elég triviális és könnyű megfordítani a számlálót meg a nevezőt. Hogy a fenébe lenne 1/b a b osztva 1-el???
2021. júl. 16. 21:47
 7/7 krwkco ***** válasza:
100%

#6

Erre az a válaszom, hogy a kérdező nem tudja, hogy

"Vagy a törteknél hogy van az osztás? Az alsó számot osztjuk a felsővel, vagy fordítva?"

Neki semmi sem triviális.

2021. júl. 16. 21:53