Susy284 kérdése:

Üdv, mi a levezetés a következő kérdésre: mi a 568 és 455 számok aránya (lehetőségek: 4:3, 2:1, 3:1, egyik sem)?


2021. júl. 8. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy módszer: csináld meg az 568 és a 455 prímtényezős felbontását, töröld ki belőlük páronkéntaz azonos tényezőket, és ami szorzatok maradnak, az lesz a két szám aránya.
2021. júl. 8. 09:11
 2/4 anonim ***** válasza:

egyik sem.


Ránézésre is csak a 4:3 jöhet szóba, leellenőrizni meg végtelenül egyszerű. 568:4*3=? 455. Nem. Ennyi

2021. júl. 8. 09:44
 3/4 steven95 ***** válasza:

568= 2*2*2*71

455= 5*7*13


Nem lehet egyszerűsíteni a törtet, így egyik sem.

2021. júl. 8. 10:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Az arány úgy is felfogható, mint a két szám hányadosa. Ha innen közelítjük meg, akkor az a kérdés, hogy az 568/455 hányados melyik két másik szám hányadosával egyezik meg a felsoroltak közül. Ha jobb ötleted nincs, akkor az eredetit és a felsoroltakat elosztod egymással, és megnézed, hogy mikor kapod ugyanazt az eredményt.

Szakszerűen úgy kell megoldani, ahogyan azt már leírták.

2021. júl. 8. 10:48