Írjuk fel a P (2;0) és Q (-3;1) pontokon átmenő egyenes egyenletét? Határozzuk meg az egyenes irányvektorát, és határozzuk meg az egyenes egyenletét!


2021. jún. 18. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Irányvektor az egyenessel párhuzamos vektor. Mivel az egyenes átmegy ezen két ponton, emiatt az egyenessel párhuzamos lesz az egyik pontból a másikba mutató vektor, amit úgy kapunk meg, hogy a pontok koordinátáit kivonjuk egymásból.


Az egyenes egyenletét fel tudod írni az irányvektor alapján, ha tudod a képletet. Az irányvektorból tudsz normálvektort csinálni úgy, hogy megkeresed mely vektor merőleges rá, és utána használod a normálvektoros egyenes egyenletet. Vagy mivel tudjuk, hogy a két pont az egyenesen rajta van, emiatt vehetünk egy tetszőleges egyenes egyenletet, és a pontok koordinátáit beírva megkaphatjuk a két paraméter értékét.

2021. jún. 18. 22:15
 2/2 anonim ***** válasza:

PQ irányvektor (-5;1) A Q pont koordinátáiból kivonod a P pont koordinátáit (elsőből az elsőt; másodikból a másodikat).

PQ normálvektor (1;5)

PQ egyenes egyenlete 1*x+5*y=1*2+5*0 azaz x+5y=2

2021. jún. 19. 07:19