Parameteres grafikon.. ????????


[link]


A fenti linken levő képen az | x+2p | az miért -2-vel tolódik el az x tengelyen?

Mikor az nem | x+2 |.

Tehát p nem biztos hogy =1.


2021. jún. 4. 04:13
 1/6 krwkco ***** válasza:

"A fenti linken levő képen az | x+2p | az miért -2-vel tolódik el az x tengelyen?"

Mert az ábra szerkesztője valahová fel akarta rajzolni, hogy segítsen a megoldásban. A V görbe mellett levő feliratból látszik, hogy ő is érti ezt a problémát, mert a minimumpontnak nem a (-2;0)-át adta meg, hanem a (-2p;0)-át.

2021. jún. 4. 07:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem is értem, mit keres ott a 2-es. A törtfüggvénynél is csak simán p-t használ, nem 2p-t. Érthetőbb lett volna azt írni, hogy az |x + p| függvénynél a minimumpont p-vel tolódik el az ellentétes irányba (–p).
2021. jún. 4. 08:48
 3/6 krwkco ***** válasza:

#2

"Nem is értem, mit keres ott a 2-es."

Szerintem az ábra és a feladat az y=|x+2p| és y=x/p egyenletrendszer lehetséges megoldásait vizsgálja grafikusan. Ami nem ugyanannyi, mint az y=|x+p| és y=x/p egyenletrendszer megoldása. Ezért jogos a 2-es.

2021. jún. 4. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:
3: Ezt értem, de ettől még zavaró, mert nem elősegíti a megoldás elvének megértését, hanem feleslegesen megnehezíti, mivel a –2p helyét épp az x = –2-höz teszi. Célszerűbb lett volna vagy a minimumot még csak nem rácspontra tenni, és akkor nem lenne megtévesztő a –2p sem; vagy 2p helyett p-t használni, és akkor már kevésbé zavaró, hogy az történetesen éppen x = –2-nél van.
2021. jún. 4. 10:06
 5/6 krwkco ***** válasza:

"Célszerűbb lett volna vagy a minimumot még csak nem rácspontra tenni"

Ebben egyetértünk. Én is gondoltam rá.

"vagy 2p helyett p-t használni,"

Ebben nem értünk egyet. 3-ban leírtam, hogy szerintem miért. Mert |x+2p| a feladat.

2021. jún. 4. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mert |x+2p| a feladat."

Ez sincs kőbe vésve. Simán lehetett volna |x + p| a feladat. Vagy szerinted volt valami edukációs oka annak, hogy muszáj volt a feladatot 2p-vel kiírni, mert különben nem tudtak volna valamit szemléltetni?

2021. jún. 4. 11:08