Hogy kell kiszámolni exponenciális függvénynél azt, hogy f (x) értéke 100, a hozzárendelési szabály meg 5/3 az x. -en. Hogyan kapom meg x helyét?

2008. dec. 7. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
5/3 a 100.-on
2008. dec. 8. 09:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző válasz szerintem nem jó. Veszed mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát: lg100=lg(5/3)x (x a kitevőben).

A logaritmus szabályai szerint x lehozható szorzótényezőnek:

lg100=xlg(5/3)

Mindkét oldalt osztod lg(5/3)-al és

x=lg100 per lg(5/3)

Szerintem ez a jó, amúgy matek szakos vagyok

2008. dec. 8. 18:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2008. dec. 8. 19:31