Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Rudi papagája rátalált a TV...

Rudi papagája rátalált a TV távkapcsolójára. Azzal játszik, hogy a nagy kék számgombokra egymás után hétszer rálép. Hányféleképpen teheti ezt meg?

Figyelt kérdés
Nekem 5040 jött ki. Ez jó?
2021. máj. 30. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
10000000 10^7-en
2021. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, neked ezek a számok hogy jönnek ki?


Gondolom a többi hasonló tematikájú kérdést is te írtad ki, és a közelében sem voltál a megoldásoknak. Jobb lenne tudni, hogy hogyan számolsz, mert akkor az is megmagyarázható lenne, hogy az a gondolatmenet miért rossz.

2021. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a feladat úgy is értelmezhető, hogy a papagáj az egyik gombról mindig a másikra ugrik (tehát 1 gombon nem "ugrálhat"), ebben az értelmezésben a megoldás 10*9^6.
2021. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:

#3

Szerintem nincs szó ugrálásról. A rálép azt jelenti, hogy először nem áll gombon, azután meg igen.

Viszont ráléphet bal vagy jobb lábbal is. (Lehet, hogy erre a kiegészítő megoldásra plusz pontokat lehet kapni. :-) )

2021. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

#2

"Kérdező, neked ezek a számok hogy jönnek ki?"

7!

Gondolom a kérdező számára a faktoriális egy varázskifejezés, ami mindenre jó.

2021. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy le is írtam, az ugrálást alatt azt értettem, hogy nem érkezik kétszer egymás után ugyanarra a gombra. Tehát például ha egy lépés után az 5-ösön állt, akkor következőre nem tud 5-ösre lépni.


Persze, lehet úgy is értelmezni, hogy melyik lábbal hogyan lép, de alapvetően a kérdés a lenyomott gombok sorrendjére gondolt, az már mindegy, hogy melyik lábbal teszi.


Ha viszont igazad van abban, hogy a 7!-sal jött ki neki az eredmény, akkor már csak az a kérdés, hogy milyen gondolatmenet alapján gondolta úgy, hogy az jó lesz ide.

2021. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!