2021. máj. 18. 19:57
1/7 anonim válasza:
Légy szíves, segítenétek? Köszönöm előre is....
Ezek a szavak nem szerepelnek a szótáradban?
2/7 anonim válasza:
Nem értem mi az az a és b alpont...N
Legyen x és y
Összegük: x+y=126
És egyik a másik ötszöröse: x=5y
Behelyettesítek az elsőbe:
5y+y=126
6y=126|:6
y=21
x=5*y=5*21=105
Tehát (x,y) számpáros (105,21) vagy (21,105)
Érthető?
3/7 A kérdező kommentje:
Pl az a és b feladat the dilohano
2021. máj. 18. 20:16
4/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam egy számot. A harmadához hozzáadtam a kétszeresét, így a gondolt szám háromszorosánál 32-vel kisebb számot kaptam eredményül. Melyik számra gondoltam?
2021. máj. 18. 20:31
6/7 anonim válasza:
+ = 12
+ = 2.
Két szám összege 126, az egyik a másik ötszöröse. Melyik ez a két szám?
Így se értem, te "dilohano", bár nem tudom, az mi.
7/7 anonim válasza:
4: ez egy általános iskolás egyenlet...