Sos mára kell 1. Oldd meg az egyenleteket az egész számok halmazán! a)​ + = 12​​b)​ + = 2. Két szám összege 126, az egyik a másik ötszöröse. Melyik ez a két szám?


#feladat #matematika #Kdkkdjd #Jsjsksksk #Kelske
2021. máj. 18. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Légy szíves, segítenétek? Köszönöm előre is....


Ezek a szavak nem szerepelnek a szótáradban?

2021. máj. 18. 20:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi az az a és b alpont...N

Legyen x és y

Összegük: x+y=126

És egyik a másik ötszöröse: x=5y

Behelyettesítek az elsőbe:

5y+y=126

6y=126|:6

y=21

x=5*y=5*21=105


Tehát (x,y) számpáros (105,21) vagy (21,105)

Érthető?

2021. máj. 18. 20:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Pl az a és b feladat the dilohano
2021. máj. 18. 20:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam egy számot. A harmadához hozzáadtam a kétszeresét, így a gondolt szám háromszorosánál 32-vel kisebb számot kaptam eredményül. Melyik számra gondoltam?
2021. máj. 18. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 Mi vagyok és, parafenomén?
2021. máj. 19. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:

+ = 12​​

+ = 2.

Két szám összege 126, az egyik a másik ötszöröse. Melyik ez a két szám?


Így se értem, te "dilohano", bár nem tudom, az mi.

2021. máj. 19. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
4: ez egy általános iskolás egyenlet...
2021. máj. 19. 10:22