A házi feladatom nem megy, segítség?


Már annak is örülök ha csak egyet is tud valaki. Ha úgy könnyebb a leírása akkor papírra írjátok le és privátba küldjétek el.

1./ Szerkesszünk egy adott szakaszon olyan P pontot, amely a szakaszt 1:4 arányban osztja!


2./ Egy trapéz oldalai: a = 10 cm, b = 6 cm, c = 3 cm, d = 4 cm (a és c az alapok).

Számítsuk ki a kiegészítő háromszög oldalait!


3./ Az ABCD paralelogramma oldalai: AB = 26 cm, BC = 15 cm. Az AB oldal egyenesén

B-től 13 cm-re felveszünk egy P pontot és összekötjük a D ponttal. Ez az egyenes a BC

oldalt M pontban metszi. Milyen arányban osztja két részre a BC oldalt a PD egyenes?

Számítsuk ki az MB szakasz hosszát!


4./ Milyen távol van a 18 cm oldalhosszúságú szabályos háromszög középpontja a

csúcsaitól?


5./ Egy háromszög oldalai 24 cm, 32 cm és 36 cm. Mekkora részekre osztja a leghosszabb

oldalt a vele szemközti szög felezője?


6./ Derékszögű háromszög átfogója 195 cm, egyik befogója 48 cm. Számítsuk ki az

átfogójához tartozó magasságát és a háromszög kerületét!


7./ Egy derékszögű háromszög egyik befogója kétszerese a másiknak. Bizonyítsuk be, hogy

ekkor az átfogóra bocsátott magasság 1:4 arányban osztja az átfogót!



2021. máj. 8. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

2)

x/(x+3)=6/10, innen: x = ...

y/(y+4)=6=10, innen: y = ...

2021. máj. 8. 17:39
 2/2 anonim ***** válasza:

4) 18*sqrt(3)/3 = 6*sqrt(3)


5) x/(36-x) = 24/32, innen x = ...

2021. máj. 8. 17:42