Segítene valaki a gyermekem kémia házijában? Nagyon hálás lennék,én anno sajnos nem tanultam ezeket,bnagyon hálás lennék.


1. 90g vízben feloldunk 10g sót. Hány w%-os oldatot kapunk?

2. 120g vízben 30g cukrot oldunk fel. Hány w%os lesz az így kapott oldat?

3. 3 mol cukrot és 4 mol sót oldunk fel és 12dm³ oldatot kapunk. Melyik anyagnak lesz nagyobb a koncentrációja az így kapott oldatban

4. Hány w%os az az oldat, amelynek 5kg-ja 50g sót taltalmaz?

5. Hány g oldott anyag található 1500g 15w%os cukoroldatban ?

6. 4500g vízben feloldottunk 500g sót. Hány w%os oldatot kapunk



2021. máj. 4. 10:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm annak,aki segít ♥
2021. máj. 4. 11:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1) 10%

2) 20%

3) a sónak

4) 1%

5) 225g

6) 10%


elég régen volt már, nem biztos, hogy jók, de logika alapján igen

2021. máj. 4. 11:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,de sajnos úgy kérik,hogy levezetve
2021. máj. 4. 11:09
 4/10 anonim ***** válasza:
mindjárt levezetem :))
2021. máj. 4. 11:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Imádlak ♥
2021. máj. 4. 11:11
 6/10 anonim ***** válasza:

A képlet a következő:

100szor oldott anyag tömege osztva oldat tömegével egyenlő a tömegszázalékkal.Az oldat tömege= oldott anyag(só) +oldószer(víz) 3.on kívül mindre fel tudod írni.

Pl első: 10/(10+90)*100=10w%

Van ahol az oldott anyag tömegére kérdez rá, de a többi adat megvan, így csak a képletbe kell tudnod behelyettesíteni.


A 3. Megoldása:az anyagmennyiségkoncentráció= mol/dm3 vagyis 0.25mol/dm3 cukor kisebb koncentrációjú mivel a sóé 0.33mol/dm3

2021. máj. 4. 11:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mellékelve oda fogjuk írni ezt,biztosan elfogadja
2021. máj. 4. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1) 90g+10g=100g 100g×10/100=10 válasz: 10%

2) 120+30=150 150×1/100=1,5 (1%a) 30:1,5=20 válasz.20%

3) azért a sónak, mertamibő többet oldunk bele, annak lesz nagyobb a koncentrációja

4) 5kg=5000g 5000×1/100=50 tehát az 50 az 1%a válasz:1%

5) 1500g×1/100=15g (1%a) 15×15=225 válasz. 225g

6) 4500g:500g=9 1/9=11,1 % válasz. 11,1%


jó, johy levezettetted velem, mert az utolsót elrontottam :))))

2021. máj. 4. 11:31
 9/10 A kérdező kommentje:
akkor ez így tuti jó? Nagyon nagyon szépen köszönöm!!!
2021. máj. 4. 11:38
 10/10 anonim ***** válasza:
nincs mit, ha valóban így kell számolni, akkor jó :)
2021. máj. 4. 11:47