Zoli és Feri részt vettek egy futóvesenyen. 10 óráig Feri az út háromnegyedét tette meg, Zoli a kétharmadát. A köztük lévő távolság ekkor 2km volt. a) Hány km-t kell még Zolninak futnia, hogy beérjen a célba? b) Hány km a teljes táv?


7es matek feladat holnapra kell!!!

Nagyon koszonom aki valaszol!

Levezetes is kell nem csak megoldas!!!!



2021. ápr. 28. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

3/4-2/3=9/12-8/12=1/12

Az út 1/12 része 2km, így a teljes út 24km.


10 óráig:

Feri: 18km

Zoli: 16km


Zolinak 8km van hátra.

2021. ápr. 28. 14:19
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom nagyon sokat segitettel!!!☺☺
2021. ápr. 28. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Tibike! Ne írd már ki az összes hatidat
2021. ápr. 28. 15:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivan?
2021. ápr. 29. 14:06