Két testvér versenyt fut. Zsombi sebessége 6 m/s, Attiláé 7,5 m/s A gyorsabb futó 6 m előnyt adott ,de így is 1 másodperccel előbb ért célba. Milyen hosszú távon versenyeztek?


2021. ápr. 27. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A táv: x

Zsombi ideje: (x-1)/6

Attila: x/7,5


x/7,5+1=(x-1)/6

...

2021. ápr. 27. 16:45
 2/2 anonim ***** válasza:

A ZS által megtett út: 6 * t

Az A által megtett út: 7,5 * (t-1)

Tudjuk, hogy A 6 méterrel többet futott, tehát:

7,5 * (t-1) = 6t + 6

7,5t - 7,5 = 6t + 6

1,5t - 7,5 = 6

1,5t = 13,5

t = 9

Innen már ki tudod számolni, ki mennyit futott.

2021. ápr. 27. 17:06