2021. ápr. 27. 16:41
1/2 anonim válasza:
A táv: x
Zsombi ideje: (x-1)/6
Attila: x/7,5
x/7,5+1=(x-1)/6
...
2/2 anonim válasza:
A ZS által megtett út: 6 * t
Az A által megtett út: 7,5 * (t-1)
Tudjuk, hogy A 6 méterrel többet futott, tehát:
7,5 * (t-1) = 6t + 6
7,5t - 7,5 = 6t + 6
1,5t - 7,5 = 6
1,5t = 13,5
t = 9
Innen már ki tudod számolni, ki mennyit futott.