Elhelyezünk a bankban egy bizonyos összeget, évi 8%-os kamatra2021. ápr. 22. 19:02
1/2 anonim válasza:
1,08^x=10
x=1/lg1,08=29,92 => 30 évig.
2/2 anonim válasza:
ez az éven belüli többszöri tőkésítéshez (vagy egyszeri)
FV=PV(1+r/m) n*m
az n*m felső indexben
Kamatos kamatozás fix kamattal:
FV=PV(1+r) n
n megint felső index