Hány évig kell kamatoztatni a pénzünket évenkénti tőkésítés mellett, hogy a betétben levő pénzünk az elhelyezett összeg 10-szerese legyen?

Elhelyezünk a bankban egy bizonyos összeget, évi 8%-os kamatra

2021. ápr. 22. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

1,08^x=10

x=1/lg1,08=29,92 => 30 évig.

2021. ápr. 22. 19:20
 2/2 anonim ***** válasza:

ez az éven belüli többszöri tőkésítéshez (vagy egyszeri)

FV=PV(1+r/m) n*m

az n*m felső indexben


Kamatos kamatozás fix kamattal:

FV=PV(1+r) n

n megint felső index

2021. ápr. 22. 19:26