A-ból B felé elindult egy 10 km/h sebességgel haladó gőzhajó. 4 órával utána ugyancsak A-ból B felé elindult egy másik gőzhajó is, 12 km/h sebességgel. A két hajó egyszerre ért B-be. Hány km-re van A-tól B? Tudnátok nekem segíteni?

2021. ápr. 20. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első gőzhajó óránként 10 kilométert tesz meg. A második gőzhajó 12 kilométert.


Egy tetszőleges (4 óránál nagyobb) időpontban az első gőzhajó 10*x kilométert tett meg (itt x az időpont órában mérve), a második gőzhajó 12*(x-4) kilométert, hiszen ő 4 órával később indult.


Ha találkoznak, akkor ez a két távolság egyenlő.

2021. ápr. 20. 22:07
 2/2 anonim ***** válasza:

1. t1=s/v1 (első hajó ideje)

2. t2=s/v2 (második hajó ideje)

t2=t1–4 (a második hajó 4 órával később indul, ezért annak ideje 4 órával kevesebb, mint az első hajóé)

2. t1–4=s/v2

2. t1=s/v2+4


Így felírható ez a két egyenlet:

1. t1=s/v1

2. t1=s/v2+4

Az első egyenletből kivonod a másodikat és megoldod s-re.


Ennek alapján meg tudod oldani?

2021. ápr. 20. 22:24