Pulito8679 kérdése:

A boltban csak 100%-os és 12%-os gyümölcstartalmú narancslét lehet kapni.A 100%-os nagyon tömény a 12%-os meg túl vízízű.Melyikből mennyit keverjünk össze egy kancsóban,hogy 1liter 34 %-os gyümölcstartalmú narancslevet kapjunk?

Aki tud segítsen!SOS Matek!!!

2021. ápr. 20. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

100x+12(1-x)=34

...

2021. ápr. 20. 20:18
 2/5 A kérdező kommentje:

Levezetnéd?

Mi a kérdésre a válasz?

Köszönöm!!!

2021. ápr. 20. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy liter 100%-os cuccot, és számoljuk ki, mennyi 12%-osat kell hozzádönteni. 35% a cél, vagyis:

[(1*1 + 0,12*x)/(1 + x)]*100 = 34

(1*1 + 0,12*x)/(1 + x) = 0,34

1 + 0,12x = 0,34 + 0,34x

0,66 = 0,22 x

x = 3 liter (ennyi 12%-os cuccot kell 1 liter 100%-oshoz önteni)

2021. ápr. 20. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:

100x+12-12x=34

88x=22

x=1/4

2021. ápr. 20. 20:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. ápr. 20. 23:01