Aki tud segítsen!SOS Matek!!!2021. ápr. 20. 20:16
2/5 A kérdező kommentje:
Levezetnéd?
Mi a kérdésre a válasz?
Köszönöm!!!
2021. ápr. 20. 20:27
3/5 anonim válasza:
Vegyünk egy liter 100%-os cuccot, és számoljuk ki, mennyi 12%-osat kell hozzádönteni. 35% a cél, vagyis:
[(1*1 + 0,12*x)/(1 + x)]*100 = 34
(1*1 + 0,12*x)/(1 + x) = 0,34
1 + 0,12x = 0,34 + 0,34x
0,66 = 0,22 x
x = 3 liter (ennyi 12%-os cuccot kell 1 liter 100%-oshoz önteni)
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. ápr. 20. 23:01