Ha egy klórgáz felhő 90 tonna, vastagsága 2 méter, akkor mekkora sugarú területen terjedhet el? Vs=24,5 mol/dm3


2021. ápr. 20. 18:56
 1/2 Z003 ***** válasza:
52%

1 mol Cl2 = 71g. 1dm^3 = 1739,5g klór. 90tonna = 90 000 000g.


1 dm^3 = 1739,5g klór akkor

x dm^3 = 90 000 000g klórral? x=90 000 000/1739,5 = 51739 dm^3


A klórgáz 51739 dm^3 területet tölt ki.


A henger térfogata V= r^2*pi*M. M = 20dm

behelyettesítünk az egyenletbe:

51739=r^2*pi*20 ha rendezzük r-re akkor megkapjuk hogy a 20dm magas 51739dm^3 térfogatú hengernek a rádiusza: 28,89dm.


(Remélem hogy jól számoltam nagyon rég csináltam hasonló számítást úgyhogy mindenképp számold át mielőtt leadod)

2021. ápr. 20. 21:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld pipa:)
2021. ápr. 20. 21:55