2021. ápr. 20. 18:56
1/2 Z003 válasza:
1 mol Cl2 = 71g. 1dm^3 = 1739,5g klór. 90tonna = 90 000 000g.
1 dm^3 = 1739,5g klór akkor
x dm^3 = 90 000 000g klórral? x=90 000 000/1739,5 = 51739 dm^3
A klórgáz 51739 dm^3 területet tölt ki.
A henger térfogata V= r^2*pi*M. M = 20dm
behelyettesítünk az egyenletbe:
51739=r^2*pi*20 ha rendezzük r-re akkor megkapjuk hogy a 20dm magas 51739dm^3 térfogatú hengernek a rádiusza: 28,89dm.
(Remélem hogy jól számoltam nagyon rég csináltam hasonló számítást úgyhogy mindenképp számold át mielőtt leadod)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld pipa:)
2021. ápr. 20. 21:55