Ezt a térgemotriás feladatot hogy kell megoldani?


Egy dísztál alakja szabályos ötszög alapú egyenes hasáb, melynek alapélei 12 cm-esek, magassága pedig 18 cm.


a, Hány dl víz fér a dísztálba?


A dísztálba vizet töltünk, majd beleejtünk egy 6 cm átmérőjű tömör gömböt, amely teljesen elsüllyed a vízben.


b, Mennyivel emelkedik meg a vízszint?


A 25 Celsius fokos szobában a tálba 50 Celsius fokos vizet töltünk. A víz elkezd hűlni, hőmérséklete t perc múlva a következő összefüggés alapján számolható: T(t)=25+25*kt, ahol t az eltelt idő percben mérve, k a lehűlési tényező (k<1), amely egy mértékegység nélküli szám, T pedig a tea hőmérséklete °C-ban mérve. Megfigyelést teszünk, miszerint a víz hőmérséklete 15 perc elteltével 35 Celsius fokos.


c, Mekkora k értéke? A választ két tizedesjegy pontossággal adja meg!



2021. ápr. 18. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a) a=1,2(dm) m=1,8(dm)

A szabályos ötszög területe:

[link]

V=T*m


b) r=0,3(dm)

4*r^3*Pi/3=T*x => x = ...


c) T(15)=35

...

2021. ápr. 18. 19:20