Pulito8679 kérdése:

A textilgyárban dolgozok között tavaly háromszor annyi nő volt mint férfi .idén felvettek még 70 nőt és 6 férfit,igy már négyszer annyi nő dolgozott a gyárban mint férfi. Hány nő és hány férfi dolgozója van a gyárnak idén?

SOS!! Segítsetek!!

2021. ápr. 16. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:

3x+70 = 4(x+6=

...

2021. ápr. 16. 17:46
 2/10 anonim ***** válasza:

Na még egyszer:


3x+70=4(x+6)

2021. ápr. 16. 17:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Leírnád részletesebben.Köszönöm a válaszod!
2021. ápr. 16. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:

tavaly - nők: 3x, férfiak: x

idén - nők: 3x+70, férfiak: x+6 (A férfiak száma a nők számának négyszerese)

2021. ápr. 16. 17:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs! Fordítva. A nők száma a férfiak számának négyszerese.
2021. ápr. 16. 18:00
 6/10 anonim ***** válasza:
A férfiak száma eredetileg x.
2021. ápr. 16. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:
A #4-ben nem ez van oda írva?
2021. ápr. 16. 18:03
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2021. ápr. 16. 19:08
 9/10 A kérdező kommentje:

3x+70=4(X+6)

3x+70=4x+24 /-3x

70=X+24. /-24

46=X


3×46+70=208

46+6=52

52×4=208


Így csináltam meg.remélem jó.

2021. ápr. 16. 19:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó.
2021. ápr. 16. 20:44