Mennyi az x értéke? (mérlegelvvel végre hajtva, hogy néz ki ennek a feladatnak a megoldása)


x+1/7 = x - 2/2

a / jel törtvonal akarna lenni



2021. ápr. 15. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem így van?

(x+1)/7=(x-2)/2

2021. ápr. 15. 16:22
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs zárójel benne.
2021. ápr. 15. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
És mi van a törtvonalak felett?
2021. ápr. 15. 16:27
 4/6 A kérdező kommentje:

az x+1

és az x-2 van a törtvonalak felett

A 7

és a 2 pedig a törtvonal alatt

2021. ápr. 15. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor mégis így van:

(x+1)/7=(x-2)/2

2(x+1)=7(x-2)

2x+2=7x-14

16=5x

x=16/5

2021. ápr. 15. 16:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. ápr. 15. 16:33