x+1/7 = x - 2/2
a / jel törtvonal akarna lenni
2021. ápr. 15. 16:17
2/6 A kérdező kommentje:
Nincs zárójel benne.
2021. ápr. 15. 16:25
4/6 A kérdező kommentje:
az x+1
és az x-2 van a törtvonalak felett
A 7
és a 2 pedig a törtvonal alatt
2021. ápr. 15. 16:28
5/6 anonim válasza:
Akkor mégis így van:
(x+1)/7=(x-2)/2
2(x+1)=7(x-2)
2x+2=7x-14
16=5x
x=16/5
6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. ápr. 15. 16:33