5. Igazold hogy az első n darab pozitív természetes szám összege (n+1)⋅n 2? Legyen a egy valós szám a>0; és a≠1 és legyen n is egy valós szám. Igazold azt, hogy log a n a =n

2021. ápr. 5. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

"Igazold hogy az első n darab pozitív természetes szám összege (n+1)⋅n 2"


Nem lehet igazolni, mert ez hülyeség.


Csak helyettesíts be.


Legyen pl. n=5.


(5+1)*5^2 = 6*25 = 150.


Szerintem 1+2+3+4+5 az nem egyenlő 150-el.

2021. ápr. 5. 17:52
 2/7 anonim ***** válasza:

5)

Sn=1+2+...+(n-1)+n

Sn=n+(n-1)+...+2+1

--------------------

2Sn=(n+1)+(n+1)+...+(n+1)+(n+1)

2Sn=n(n+1)

Sn=n(n+1)/2


A másodikat (is) rendesen kéne leírni.

2021. ápr. 5. 17:54
 3/7 krwkco ***** válasza:

1.

n(n+1)/2 teljes rekurzióval is bizonyitható.

2.

A második feladatra azt gondolom, hogy logaan = n akar lenni. Remélem jó lesz a formátum.

2021. ápr. 5. 20:02
 4/7 krwkco ***** válasza:

Nem lett jó.

Szóval

loga a^n = n.

2021. ápr. 5. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rekurzioval, hanem indukcioval.


Meg kell tanulni a logaritmus definiciojat!

2021. ápr. 5. 22:13
 6/7 krwkco ***** válasza:

#5

Indukció, igazad van.

A logaritmussal mi a baj?

2021. ápr. 6. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek kell megtanulni a logaritmus definícióját. Ha ezt tenné, akkor nem kérdezne ilyet.
2021. ápr. 6. 15:24