A szorzótábla szorzatai (az egyjegyű számok szorzatai) közül gyűjtsd össze azokat, amelyek eredményében a tízesek helyén 5 áll?

2021. ápr. 5. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Mi a kérdés?! Nem megy vagy mi?!
2021. ápr. 5. 08:17
 2/7 krwkco ***** válasza:
83%
50 és 59 között azok, amik nem prímek.
2021. ápr. 5. 08:45
 3/7 dq ***** válasza:
66%

Írd fel a szorzótáblát, és nézz rá.

Kb 1 perc alatt megvan, ha sietsz. Ha meg vonalzóval meg szép színes tűfilccel csinálod, akkor lesz egy szép szorzótáblád, amit kitűzhetsz az asztalod elé a falra

2021. ápr. 5. 09:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom értelmezni a kérdést, nem értem mit vár el.
2021. ápr. 5. 09:16
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

A másodikos fiam megoldásai. Sajnos szegény gyerek csak közepes matekból. Ezért teljesen megértem, hogy kérdést kellett kiírnod a gyakorira. :)


9*6=54=6*9

8*7=56=7*8

2021. ápr. 5. 09:56
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

"a tízesek helyén 5 áll"

Azt jelenti, hogy ötven valahány az eredmény.


Egyjegyű számok: 1,2,3,4,5,6,7,8,9


Feladat: gyűjtsd össze azoknak az egyjegyű számoknak a szorzatát, ahol ötvenvalahány az eredmény.


(megoldást az 5. válaszban találod)

2021. ápr. 5. 11:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már megértettem, az utolsó két válasszal.
2021. ápr. 5. 11:58