Egy tört számlálója 6-tal kisebb, mint a nevezője. Ha a számlálójához hozzáadunk 29-et, a nevezőjéhez pedig 11-et, éppen a reciprokával egyenlő törtet kapunk. Melyik ez a tört?


2021. márc. 29. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:
65%

Már írtam, hogy fel kell írni az adatokat, úgy indulsz. A számlálót sz-szel jelölöm, a nevező akkor sz+6.

Változtatás után:

számláló: sz+29

nevező: sz+6+11 = sz+17

A feladat elmondja, hogy:

(sz+29) / (sz+17) = (sz+6) / sz

Ezt az egyenletet kell megoldanod.

2021. márc. 29. 14:35