2021. márc. 29. 14:31
1/1 anonim válasza:
Már írtam, hogy fel kell írni az adatokat, úgy indulsz. A számlálót sz-szel jelölöm, a nevező akkor sz+6.
Változtatás után:
számláló: sz+29
nevező: sz+6+11 = sz+17
A feladat elmondja, hogy:
(sz+29) / (sz+17) = (sz+6) / sz
Ezt az egyenletet kell megoldanod.