Valaki segitsen kerlek mert matek dogat irtok es elaludtam. 1.Egy elefánt naponta 300 l vizet iszik. Elég-e neki naponta 1 hordó víz, ha a henger alakú hordó magassága 120 cm, alapkörének sugara 30 cm?

sürgos nagyonn
2021. márc. 29. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Hagyd a fenébe, aludj tovább!
2021. márc. 29. 11:25
 2/5 anonim válasza:
55%
Nem elég
2021. márc. 29. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

De elég.

Most pedig számold ki magadtól, hogy kiderüljön kinek van igaza. Ott van minden adat a képlethez, csak el kellene végezni azt az osztást vagy szorzást. Nem elég, hogy nincs iskola, hogy ezek szerint órákon sem veszel részt, még mások csinálják meg a dolgozatodat is, ahhoz azért kell pofa. Az általános iskolai szintű feladványról nem is beszélve.

2021. márc. 29. 11:33
 4/5 anonim válasza:
13%

30*2*Pí=(kerekítés)188,5 négyzetcm

188,5*120=22620 köbcm= 22,620 köbdm

tehát a hordó 22,620 literes

2021. márc. 29. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

30^2*PI*120=... cm3 beütöd a gépbe és kiszámolod. Osztasz ezerrel és megkapod hány literes a hordó.


Ennyiből már meg tudod csinálni.

2021. márc. 29. 13:00