Bonyolult ! segítséget kaphatok? Három darab ellenállást melyek: 80 ohm90 ohm30 ohm sorosan kapcsoltunk egy 48 voltos feszültségforráshoz. Számítsd ki az eredő ellenállást, az áramerősséget, és az U1, U2, U3 feszültségeket az egyes ellenállásokon


2021. márc. 26. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem bonyolult. Kb. 7 osztályos anyag, te pedig legalább 16 éves vagy, különben nem írhatnál ki kérdést. Ugye?

Soros kapcsolás esetén az eredő ellenállás az egyes ellenállások összege, vagyis R = R1 + R2 + ... + Rn.

Az áramerősség az áramforrás feszültségének és az eredő ellenállásnak a hányadosa, vagyis I = U / R(ered).

U1 = R1 * I, U2 = R2 * I, és így tovább.

2021. márc. 26. 10:32
 2/5 anonim ***** válasza:

R=R1+R2+R3=80ohm+90ohm+30ohm=200ohm

I=U/R=48V/200ohm=0.24A

U1=R1*I=80ohm*0,24A=19,2V

U2=R2*I=90ohm*0,24A=21,6V

U3=R3*I=30ohm*0,24A=7,2V


Még le is ellenőrzöm: 19,2V+21,6V+7,2V=48V

2021. márc. 26. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
És ez nyolcadik osztályos anyag. A kérdező elvileg lehet 16 éves, ha 5 évig járt óvodába vagy ha évet ismételt.
2021. márc. 26. 10:54
 4/5 A kérdező kommentje:
nem mindenkihez áll közel a villamosság !!!
2021. márc. 29. 08:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem. Azonban ezen a szinten megtanulni valamit (gondolom, el lehet olvasni a könyvben, hogy a kísérlet azt mutatja, hogy soros kapcsolás esetén az eredő az az összeg, stb. meg összesen az Ohm-törvény), és alkalmazni a szabályokat, azt minden normális gyerek meg tudja tenni. Nem nehezebb, mint azt megtanulni, hogy a pepsit felbontás előtt nem tanácsos sokat rázni.

Az meg az alapvető kultúra része lenne, hogy kérsz és megköszönsz...

2021. márc. 29. 08:48