Fizika házimat elmagyarázná valaki?


1.Egy ejtőernyős ernyője3,5 msugarúfélgömb. Az ejtőernyős5𝑚𝑠sebességgel ér földetaz ejtőernyőjével. Mekkora az ejtőernyős tömege?(A levegősűrűsége: 1,29kgm3; a félgömb közegellenállási tényezője: 1,2)

6.Egy 150cm3térfogatú vasdarabotmekkora ás milyen irányú erővel tudunk megtartania)olajban?b)higanyban?(A vas sűrűsége: 7,8gcm3; az olaj sűrűsége: 900 kgm3;a higany sűrűsége 136dkgdm3)

32.Egy szűkülő(kör keresztmetszetű)csőben avíz áramlási sebessége 4𝑚𝑠, ahol a cső átmérője 8 cm. Mekkora a cső átmérője azon a helyen, ahol a víz sebessége 2,5 𝑚𝑠?

a többi feladatot már mecsináltam és ez maradt de nem ertem ezeket



2021. márc. 18. 20:57
 1/5 A kérdező kommentje:
De az de baj ha valaki megoldja.
2021. márc. 18. 20:58
 2/5 A kérdező kommentje:
4re rájöttem.
2021. márc. 18. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:

1)


g = 10

cw = 1.2

A = r^2 * pi

v = 5

ro = 1.29


m * g = cw * A * ro * v^2


A bal oldal a newtoni F = ma

A jobb oldal pedig a közegellenállás képlete (cw érték * homlokfelület metszete * közegsűrűség * haladási sebesség négyzete).


Be kell írni képletbe és kijön m.


---

6-ost nincs kedvem megcsinálni, de felhajtóerőket kell számolni tippre.

---


32-esnél pedig a bernoulli törvényről van szó, ami jelen esetben azt mondja, hogy ha a felére veszed a cső átmérőjét akkor ott a víz 4x olyan gyorsan fog haladni.

2021. márc. 19. 00:12
 4/5 anonim ***** válasza:

6.


Jóformán alapfeladat


Archimédesz törvénye alapján ki tudod számolni, hogy mekkora a vasdarab térfogatának megfelelő folyadék tömege. Ezt kivonod a vasdarab tömegéből (ami 150*7,8g) és szorzod g-vel. Az erő iránya természetesen függőlegesen lefelé lesz.

Vigyázz mert a sűrűségi adatokat cselesen adták meg!

2021. márc. 19. 07:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. márc. 19. 10:09