Segítség légyszi még ma le kell adnom?


1, Gondoltam egy számot. Megszoroztam néggyel, az eredményből kivontam húszat. Eredményül 280-at kaptam. Melyik számra gondoltam?

2, Egy földdarabot az egyik erőgép 12 óra alatt, a másik 18 óra alatt szánt fel egyedül. Mennyi idő alatt végeznének, ha egyszerre dolgoznának?

3, Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 12. Ha számjegyeit felcseréljük, 18-cal nagyobb számot kapunk. Melyik az eredeti szám?

4, Három ligetben összesen 900 fa van. A másodikban kétszer annyi van, mint az elsőben, míg a harmadikban százzal kevesebb, mint a másodikban.

Hány fa van a harmadik ligetben?

5, Mennyi vizet kell elpárologtatni 15 kg 15t%-os sóoldatból, hogy 20t%-os oldatot kapjunk.

6, Egy háromszög oldalainak aránya 3:4:5. Kerülete 30 cm.

Mekkorák a háromszög oldalai?

Hány fokos a háromszög legnagyobb szöge?



2021. márc. 17. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:

1) 4x-20=280 ...


2)x/12+x/18=1 ...


3) 10x+12-x+18=10(12-x)+x ...


4) x+2x+2x-100=900 ...


5) 0,15*15=0,2(15-x) ...


6)3x+4x+5x=30 ...

Milyen háromszög ez?

2021. márc. 17. 08:32
 2/2 anonim ***** válasza:

1.

x * 4 - 20 = 280

Ez kb. 5 osztály, te meg legalább 16 éves vagy, úgyhogy hajrá!

.

2.

1. gép 1 óra alatt 1/12 részt csinál meg.

2. gép 1 óra alatt 1/18 részt csinál meg.

Ketten x óráig dolgoznak, tehát x * (1/12 + 1/18) = 1

Hajrá!

.

3.

A tízes: x, az egyes: (12-x). A szám értelemszerűen 10x + (12-x)

Ha felcseréljük a jegyeket: (12-x)*10 + x

A feladat elmondja, hogy: (12-x)*10 + x = 10x + 12 - x + 18

.

4.

1. liget: x

2. liget: 2x

3. liget: 2x-100

x + 2x + 2x - 100 = 900

.

5.

A só mennyisége: 0,15 * 15 kg = 2,25 kg

Ha párolgás után 20 tömegszázalékos lesz az oldat, az azt jelenti, hogy:

2,25 kg / oldat = 0,2

Kiszámolod, mennyi lett az oldat, majd meg kell nézni, ez mennyivel kevesebb, mint a kezdeti 15 kg.

.

6.

3x + 4x + 5x = 30 cm

Ezek nevezetes arányok, derékszögű a háromszög.

2021. márc. 17. 08:35