Egy ház külső padlásajtajához támasztunk egy 5 m hosszú létrát. A padlásajtó 3,5m magasan kezdődik.Milyen messze van a létra alja a faltól?2021. márc. 16. 14:32
1/3 anonim válasza:
Van egy derékszögű háromszögünk. Az átfogó (c oldal) 5 méter, az egyik befogó (b oldal) 3,5 méter. Na, így már megy?
2/3 anonim válasza:
C = 5m
A = 3,5m
A^2 + B^2 = C^2
C^2 - A^2 = B^2
25 - 12,25 = 12,75
B = 3,57071
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 16. 14:55