Valaki esetleg tud ebben a pitagoraszos feladatban segíteni?

Egy ház külső padlásajtajához támasztunk egy 5 m hosszú létrát. A padlásajtó 3,5m magasan kezdődik.Milyen messze van a létra alja a faltól?

2021. márc. 16. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy derékszögű háromszögünk. Az átfogó (c oldal) 5 méter, az egyik befogó (b oldal) 3,5 méter. Na, így már megy?
2021. márc. 16. 14:35
 2/3 anonim ***** válasza:

C = 5m

A = 3,5m


A^2 + B^2 = C^2

C^2 - A^2 = B^2

25 - 12,25 = 12,75

B = 3,57071

2021. márc. 16. 14:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 16. 14:55