Tudnátok segíteni ebben légyszi?


Határozzuk meg a p paraméter értékét úgy, hogy a 3x-4y=5 és a 2x+3py=0 egyenletű egyenesek párhuzamosak legyenek egymással. Számítsuk ki az egyenesek irányszögét is.

Ugyanez a feladat kéne a 3px-8y+13=0 és az (p+1)x-2py-20=0 adatokkal is.



2021. márc. 11. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Két egyenes akkor és csak akkor párhuzamos, ha a normálvektoraik egymás számszorosai.


1)2/3=3p/(-4) ...


2) Ha p=0 => y=13/8 és x=20 nem párhuzamosak

Ha p nem 0, akkor

(p+1)/(3p)=2p/ ....

2021. márc. 11. 17:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2021. márc. 11. 18:12