Valaki tudna ebben segíteni? Előre is köszönöm a választ!2021. márc. 10. 17:18
1/2 anonim válasza:
A kör középpontja O(-1; 1), a húr felezőpontja F(1;3), a húregyenes normálvektora OF(2; 2), egyenlete 2*x+2*y=2*1+2*3.
A kör sugara 4, az OF szakasz hossza 2*sqrt(2). A Pitagorasz-tétel szerint:
(h/2)^2+(2*sqrt(2))^2=16
...
2/2 anonim válasza:
Hogy értsd is az első választ;
Az a legrövidebb húr, amelyik merőleges arra a sugárra, amelyik áthalad az (1;3) ponton. Ennek a húrnak nem meglepő módon felezőpontja az (1;3) pont.