Bandidas2 kérdése:

Kérek egy kis segítséget. Le is kell vezetni. Az olcsó nyomtató 25.000 ft-ba kerül, egy oldal nyomtatása 8ft. A drága nyomtató 50.000-be kerül, egy oldal nyomtatása 4ft. Hány oldal nyomtatása után térül meg a drágább nyomtató?

2021. márc. 9. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

25000+8x=50000+4x /-4x /-25000

4x=25000 /4

x=6250 db

Ha ennél többet nyomtat, akkor a drágább nyomtatóval jön ki jobban.

2021. márc. 9. 17:20
 2/2 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy x oldalt nyomtatunk, ekkor az első esetben 25.000+8x, a második esetben 50.000+4x forintot fizetünk. Az a kérdés, hogy mikor lesz kevesebb az utóbbi kifejezés értéke kisebb, tehát:


25.000+8x > 50.000+4x, kivonunk 4x-et:

25.000+4x > 50.000, kivonunk 25.000-et:

4x > 25.000, osztunk 4-gyel:

x > 6250, tehát 6251 oldal nyomtatásától fog olcsóbb lenni a drágább gép.

2021. márc. 9. 17:22