2021. márc. 9. 17:14
1/2 anonim válasza:
25000+8x=50000+4x /-4x /-25000
4x=25000 /4
x=6250 db
Ha ennél többet nyomtat, akkor a drágább nyomtatóval jön ki jobban.
2/2 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy x oldalt nyomtatunk, ekkor az első esetben 25.000+8x, a második esetben 50.000+4x forintot fizetünk. Az a kérdés, hogy mikor lesz kevesebb az utóbbi kifejezés értéke kisebb, tehát:
25.000+8x > 50.000+4x, kivonunk 4x-et:
25.000+4x > 50.000, kivonunk 25.000-et:
4x > 25.000, osztunk 4-gyel:
x > 6250, tehát 6251 oldal nyomtatásától fog olcsóbb lenni a drágább gép.