Abszolút értékes függvények: hogyan kell ábrázolni?

A feladatomban a következő van: f(x)= 2•|x-2|-|x-3| mit csináljak, ha két abszolút értéket ír? a második az y lenne?
2021. márc. 7. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bontsd fel lineáris függvényekre!

Ha x>=3, akkor f(x)=2(x-2)-(x-3)=2x-4-x+3=x-1

Ha 2<=x<3, akkor f(x)=2(x-2)-(-x+3)=2x-4+x-3=3x-7

Ha x<2, akkor f(x)=2(-x+2)-(-x+3)=-2x+4+x-3=-x+1

2021. márc. 7. 19:57
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy egyes írja. Írd fel, hogy milyen intervallumokat jelül ki a függvény, és adott intervallumokban milyen értékeket vesznék fel az abszolútértékes részei a függvénynek, így kell felírni.
2021. márc. 8. 09:27