Sziasztok! Megköszönöm, ha valaki tudna segíteni a megoldásában.
A rendezést megcsináltam (2 H2S; 2 H2O; 3 S), de a számítást nem sikerült.
2021. márc. 6. 13:57
1/1 anonim válasza:
Szia!
Jól rendezted az egyenletet:
2 H2S + SO2 = 3 S + 2 H2O
Standardállapotban a moláris térfogat 24,5 dm3/mol. Ez azt jelenti, hogy minden gáz 1 molja standardállapotban 24,5 dm3 térfogatú.
Tehát 10 dm3 standardállapotú SO2 gáz anyagmennyisége:
10 dm3 / 24,5 dm3 = 0,41 mol.
Ha megnézed a reakcióegyenletet, leolvasható, hogy 1 mol SO2-ból keletkezik 3 mol S.
Ennek megfelelően 0,41 molból 1,23 mol S keletkezik.
A periódusos rendszerből ki tudod nézni a kén moláris tömegét, ami 32 g/mol. m = n*M, így: 0,41 mol*32 g/mol = 13,12 g.
A válasz, hogy 13,12 g kén keletkezik.