Rendezd az alábbi egyenletet! H2S + SO2 = S + H2O 10 dm3 standard állapotú kén-dioxidból mekkora tömegű kén keletkezik?


Sziasztok! Megköszönöm, ha valaki tudna segíteni a megoldásában.

A rendezést megcsináltam (2 H2S; 2 H2O; 3 S), de a számítást nem sikerült.



2021. márc. 6. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól rendezted az egyenletet:

2 H2S + SO2 = 3 S + 2 H2O

Standardállapotban a moláris térfogat 24,5 dm3/mol. Ez azt jelenti, hogy minden gáz 1 molja standardállapotban 24,5 dm3 térfogatú.

Tehát 10 dm3 standardállapotú SO2 gáz anyagmennyisége:

10 dm3 / 24,5 dm3 = 0,41 mol.

Ha megnézed a reakcióegyenletet, leolvasható, hogy 1 mol SO2-ból keletkezik 3 mol S.

Ennek megfelelően 0,41 molból 1,23 mol S keletkezik.

A periódusos rendszerből ki tudod nézni a kén moláris tömegét, ami 32 g/mol. m = n*M, így: 0,41 mol*32 g/mol = 13,12 g.

A válasz, hogy 13,12 g kén keletkezik.

2021. márc. 8. 18:20