Valaki el tudná magyarázni ennek a megoldását?


a) Egy bankba 2000000 forintot helyezünk el 4,5%-os éves kamatra. Változatlan kamat mellett legalább hány év telik

el, mire 3500000 forintunk lesz? 10 év múlva mennyi pénzt vehetünk fel?


b) Egy fénymásoló beszerzési ára 140000 forint. A gép értéke 15%-kal csökken évente. A gép értéke hány év múlva


éri az új árának csupán 60 %-át? Hány százalékosnak kellene az értékcsökkenésnek lenni, hogy 8 év múlva 50000 Ft-

ra csökkenjen az értéke?



2021. febr. 23. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Hol akadtál el?
2021. febr. 23. 20:43
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát az egészet nem értem.
2021. febr. 23. 20:44
 3/12 anonim ***** válasza:

a) 2000000*1,045^n=3500000

...

2000000*1,045^10=...

2021. febr. 23. 20:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Kamatos kamat számítás...
2021. febr. 23. 20:46
 5/12 anonim ***** válasza:

b) 0,85^n=0,6

...

1400000*x^8=500000

...

2021. febr. 23. 20:49
 6/12 A kérdező kommentje:
3-as válaszát nem teljesen értem.
2021. febr. 23. 20:50
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

"Hát az egészet nem értem."


Ha megpróbáltad megtanulni, utánaolvasni, gyakorolni, stb és nem ment, akkor kellett, hogy legyen egy pont - akár már a témában olvasott első mondat elején is - ami nem volt világos.


Erre irányult a kérdésem. Ha viszont meg sem próbáltad önállóan feldolgozni a kapcsolódó ismereteket, akkor talán kezdd a tankönyvvel!


Olvasd el, értsd meg a probléma kezeléséhez alkalmazott elméleti hátteret! Ha valami nem világos, itt, a Gy.K.-n (de akár a tanerőnél is) nyugodtan rákérdezhetsz.


....és azok már konkrét kérdések lesznek, melyekre lehet konkrét, a Gy. K. keretein nem túlmutató hosszúságú válaszokat adni.


Annak viszont nincs realitása, hogy - konkrét kérdés hiányában - kvázi tankönyvet írjunk ide, csak, hogy "vakon" megpróbáljunk lefedni minden lehetséges területet, ami számodra problémát okozhat.


Amennyiben viszont az lett volna az elvárás, hogy helyetted csináljuk meg a feladatokat..... nos, az olyan, mintha leküldenél valakit edzeni magad helyett, s közben azt várnád, hogy majd te izmosodsz... gondolom, érted, miről beszélek.

2021. febr. 23. 20:56
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
#7: 👍👍👍
2021. febr. 23. 21:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

a: A kamat azt jelenti, hogy annyi százalékkal nő az értéke egy év után. Ha 2 millió forintot tettünk be 4,5% os kamattal, az egy év múlva már 2millió + a 2millió 4,5%a lesz. Tehát kiszámolod a 2millió 4,5 százalékát: megkeresed mennyi az 1 százaléka. 2.000.000-ban a 100=20.000

Tehát az egy százaléka az 20.000 forint. Mivel nekünk 4,5 százalék kell, a 20.000-et megszorzod 4,5-tel. Ami 90.000.

Ha nekünk azt kell megtudni, mikor lesz A 2millióból 3,5millió, ha minden évben 90ezerrel nő, kiszámoljuk mekkora a különbség. 3,5millióból 2millió az 1,5 millió.

Tehát 1,5 millió forint kell még. Az 1.500.000 forintot elosztod a 90.000-rel (mert ugye ennyivel nő minden évben, így megkapod, hány évbe telik. Ami 16,6666667, tehát kb. 17 év kell.


10 év után mennyi lesz? megszorzod a 90.000-ret tízzel és hozzáadod az eredeti 2millióhoz.

2021. febr. 25. 09:26
 10/12 anonim ***** válasza:

9: ROSSZ!


Kamatos kamatot kell számítani, nem lineárisan az éves kamatot hozzáadni!


Már a második évben nem 2 mio az alap, hanem 2.090.000. A harmadik évben pedig ennek a 4,5%-kal növelt értéke, és így tovább...

2021. febr. 25. 09:28
1 2